0 (258) 264 19 90
BASIN AÇIKLAMASI

KAMUOYUNUN DİKKATİNE;

 

Bilindiği üzere yaz saati uygulamasıyla beraber Türk Hava Yolları’nın İstanbul – Denizli ve Denizli – İstanbul uçak sefer saatleri sanayicilerimizi, iş insanlarımızı, günü birlik İstanbul ziyareti yapacak vatandaşlarımızı olumsuz etkileyecek şekilde değişmişti.

 

Denizli iş dünyasının sesi olan Platformumuz aracılığıyla söz konusu uçak sefer saatlerinin daha kullanılabilir olması için, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Dr. Sema Ramazanoğlu’ndan, önceki dönem Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi’den, Adalet Bakanı Bakan Yardımcısı Sayın Bilal Uçar’dan, Denizlili Vekillerimizden, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımızın Danışmanı hemşerimiz Saim İlçioğlu’dan konuyu yakından takip etmeleri hususunda ricada bulunduk.

 

Talebimiz doğrultusunda Türk Hava Yolları, İstanbul – Denizli ve Denizli – İstanbul uçak sefer saatlerini 25 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeniden revize etmiş, söz konusu seferler İstanbul’a ulaşım için daha kullanışlı hale gelmiştir.

 

Denizli ilimizin sanayisine, turizmine, ticaretine katkı sağlayacak olan bu talebimiz karşısında kayıtsız kalmayıp, konuyu yakından takip eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Sema Ramazanoğlu’na, önceki Dönem Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi’ye, Adalet Bakanı Bakan Yardımcısı Sayın Bilal Uçar’a, Denizlili Vekillerimize, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımızın Danışmanı hemşerimiz Sayın Saim İlçioğlu’na ve konuyu gündemine alan herkese Platform dönem sözcüsü olarak teşekkürlerimi sunuyorum.

 Yeni uçak sefer saatlerinin ilimize, iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyoruz.

İbrahim TEFENLİLİ

Platform Dönem Sözcüsü

1