0 (258) 264 19 90
Expo 2016 Antalya Çiçek ve Çocuk temalı Dünya Botanik EXPO

23 Nisan-30 Ekim 2016 tarihleri arasında "Çiçek ve Çocuk" temasıyla Dünya Botanik Expo Antalya'da gerçekleştirilecektir. 

Sergi alanında diplomatik temaslar çerçevesinde ülkelerin, şirketlerin, uluslararası kuruluşların, özel sektörün, sivil toplum kuruluşlarının ve halkın davet edilerek gelecek nesiller için yeşil bir dünya anlayışı ile teknolojik yeniliklerin sergileneceği ve Business to Business (B2B) etkinlikleri ile dünya çapında sektör temsilcilerinin buluşmasına olanak sağlayacağı ifade edilmektedir.

Ayrıca Türkiye'nin ilk tarım ve biyolojik çeşitlilik müzesi Türkiye'deki üç farklı coğrafi bölgeye ait bitki örtülerinin bulunacağı, biyolojik tema parkuru amfi tiyatro ve 30.000 den fazla kültürel faaliyet, kongre ve sempozyumun ziyaretçilerin ilgisine sunulacağı belirtilmektedir.
Antalya’da 2016 yılının nisan ve ekim ayları arasında düzenlenecek olan Botanik EXPO’sunun teması “Çiçek ve Çocuk”, ana fikri de “Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya”. EXPO 2016 Antalya, temasına uygun olarak, dünyada kutlanan tek çocuk bayramının Türkiye’de olması nedeniyle, 23 Nisan 2016 günü açılacak.


Ayrıntılı bilgi için lütfen linke tıklayınız. http://www.expo2016.org.tr/TR/sayfa/cicek-ve-cocuk-10

1