0 (258) 264 19 90
KAMUOYUNUN DİKKATİNE


Denizli, 80’e yakın ülkeye yaptığı ihracatıyla Türkiye’nin en çok ihracat yapan 8. ili olduğu gibi UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale’si ile ülkemiz turizmine en çok katkı sağlayan illerimizden biridir. Gerek ihracat anlamında gerekse turistik anlamda büyük öneme sahip olan ilimiz için, Türk Hava Yolları’nın 28 Mart 2016 itibariyle uygulanmaya başlanacak sefer saatleri Denizli iş dünyasını çok olumsuz etkileyecektir.

Türk Hava Yolları’nın 28 Mart 2016’dan itibaren geçerli olacak olan İstanbul, Atatürk Hava Limanı’ndan sabah 05:00 ve öğleden sonra 16:10 hareket saatli uçaklar, ilimizin turizm potansiyeline darbe vuracağı kadar yatırım ve özellikle ihracat potansiyeline de darbe vuracaktır. Biz Denizlili iş insanları oldukça iyi biliyoruz ki yurtdışı bağlantısı kurulamaması, havaalanında bekleme süresinin uzunluğu gibi sebeplerle yurtdışı müşterilerimiz bu uçakları tercih etmeyecektir. Aynı sebepler, gerek termal tesislerimize gerekse Pamukkale’mize gelen yabancı turistleri de olumsuz etkileyecek ve ilimizi tercih edilebilir olmanın dışına çıkaracaktır.

Denizlili iş insanları için de söz konusu uçaklar, saatler sebebiyle kullanılabilir değildir zira birçok iş insanımızın tercih ettiği günübirlik İstanbul ziyaretleri, bu saatler ile imkânsız hale gelmiştir. Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere, İstanbul şartlarında, bir iş insanının öğleden sonra 14:00’e kadar işini bitirerek dönüş yolculuğuna geçmesi, imkan dâhilinde değildir.

Denizli iş dünyasının sesi olan Platformumuz aracılığıyla, Türk Hava Yolları’ndan, İstanbul – Denizli – İstanbul uçak sefer saatlerinin tekrar gözden geçirilmesini, en azından kış tarifesinde olduğu gibi bırakılmasını talep etmiş, aksi halde Denizli iş dünyasının bu değişiklikten olumsuz etkileneceğini bildirmiş bulunmaktayız.

Siz değerli Halkımıza ve İş Dünyamızın temsilcilerine konunun takipçisi olacağımızı bildirir, desteklerinizi bekleriz.

 

İbrahim TEFENLİLİ
Platform Dönem Sözcüsü

1