0 (258) 264 19 90
MACARİSTAN İLE VİZE KOLAYLIĞI ANLAŞMASI İMZALANDI

AB Bakanlığı’nda Macaristan Büyükelçiliği ile Vize Kolaylaştırma Anlaşması imzalandı. Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim TEFENLİLİ’nin de aralarında bulunduğu 36 oda ve borsa başkanının imza attığı anlaşma töreninde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, AB ile vize müzakereleri tamamlanıncaya kadar işadamlarının vize almasının kolaylaştırıldığını böylece iki ülke arasındaki ticaretin de artacağını belirtti.​

Macaristan Hükümeti ve Macaristan’ın Türkiye Büyükelçiliği’nin, vize konusunda iş adamları için kolaylaştırıcı bir formül geliştirdiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu. AB ile vize müzakereleri tamamlanıncaya kadar, işadamlarımıza kolaylık sağlayacak bir paket geliştirdiklerini belirtti. Bu sürecin oda ve borsaların işbirliği ile yürütüleceğini anlatan TOBB Başkanı, “Oda ve Borsalarımızın vereceği referans mektubuyla Macaristan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak işadamlarımıza, uzun süreli ve çok girişli vize verilecek. Bu kolaylık sayesinde Türkiye ile Macaristan arasındaki ticaretin daha da artacağına inanıyorum” dedi. Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak, iş yapma ortamını ve ticareti kolaylaştıracak her adımın yanında olduklarının altını çizdi.

Macaristan’a iş seyahati yapmak isteyen üyelerimiz, Borsamızdan alacakları referans mektubu ile Macaristan Büyükelçiliğinden daha kolay vize alabileceklerdir.

Üyelerimize Duyurulur.