0 (258) 264 19 90
MEMLEKETİM PORTALI KARİYER İMKANLARI

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın kendi aralarındaki iletişimi ve anavatan ile bağlantılarını daha düzenli bir çerçeveye oturtabilmek, girişimcilerimizin birbirlerini tanımalarına ve anavatan ile ticari bağlantılarını güçlendirmelerine imkan sağlamak amacıyla, Dışişleri Bakanlığı tarafından "Memleketim Yurtdışı Türkler İletişim Portalı" adıyla önemli bir çalışma yürütülmektedir.


Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın yoğunlukla kullanacağı Portal'da yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, Türkiye'de yerleşik firmalarda daha fazla görev almalarını sağlamak amacıyla, Türkiye'de yerleşik şirketlerimizin kariyer imkanlarının yayınlanması öngörülmektedir.

Bu çerçevede, ters beyin göçüne katkı sağlamak açısından büyük önem taşıyan bu çalışmayla, Borsamız üyesi olan şirketler, kariyer imkanlarına ilişkin duyurularını, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza kolaylıkla ulaştırabilecek ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın üye şirketlerimizde istihdam edilmesine imkan sağlanacaktır.

Söz konusu bu önemli çalışmayla ilgili kariyer imkanlarının ilgili Portal'da yayınlanmasını teminen senem.yavas@tobb.org.tr eposta adresine bildirmeniz rica olunur.

Bilgilerinize.