0 (258) 264 19 90
TÜRKİYE 100 PROGRAMI BAŞVURU TARİHİ UZATILMIŞTIR - 31 ARALIK 2014

Aşağıda detay bilgisi bulunan "Türkiye 100 Programı" başvuru tarihleri 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzatılmıştır.

Üyelerimize duyurulur.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinin belirlenerek, söz konusu şirketlerin görünürlüklerini arttırmak ve bu şirketlerin küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek amacıyla, “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi – Türkiye 100” projesi yürütülmektedir.

Geçen yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde “Türkiye 100 Programı” organize edilmiş, 2010-2012 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin büyüme hızı dikkate alınarak, Türkiye 100 listesine giren şirketler belirlenmiştir.

Türkiye 100 listesinde yer alan şirketler için 3-6 Aralık 2013 tarihlerinde yapılan Beşinci İzmir İktisat Kongresi’nde, Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’ın ev sahipliğinde Türkiye 100 ödül töreni gerçekleştirilmiştir, ilk 10’da yer alan şirketlerin temsilcileri, T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından kabul edilmişlerdir.

Türkiye 100 şirketlerinin kamuoyuna duyurulması ile birlikte yazılı ve görsel basında çok sayıda haber yapılmıştır. Görünürlüklerin artan şirketlerin yeni ortaklara, müşterilere ve tedarikçilere erişimleri kolaylaşmıştır. Bu şirketlerin büyümelerini devam ettirebilmeleri için gerekli kilit unsurlardan biri olan görünürlük, Birlik öncülüğünde gerçekleştirilen programlar sayesinde bu şirketlere sağlanmıştır. Buna ek olarak, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri, AllWorld Network’ün çok sayıda ülkeden binlerce hızlı büyüyen şirketin de dahil olduğu, küresel ağına katılmışlardır. Ayrıca, başarılı şirketlerin bir bölümü, AllWorld Network tarafından her yıl Harvard Üniversitesi’nde gerçekleştirilen AllWorld Harvard Zirvesi’ne katılarak, farklı ülkelerden girişimcilerle iş ilişkileri geliştirme şansı yakalamışlardır.

Türkiye 100 Programı 2014 yılında da devam edecek olup, Şirketlerin 2011-2013 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin büyüme hızı dikkate alınacaktır. Türk özel sektörünün dünyayla olan bağlantılarının kuvvetlendirilmesine imkan sağlayacak olan “Türkiye 100 Programı” için aşağıda verilen kriterlere uyan firmaların müracaatlarını http://turkiye100.tobb.org.tr üzerinden yapmaları gerekmektedir.

TÜRKİYE 100
1