0 (258) 264 19 90
UMEM BECERİ '10 PROJESİ YENİ PROTOKOLÜ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğinde 2010 yılında uygulamaya başlanan UMEM Beceri' 10 projesi çalışmaları kapsamında, işgücü piyasasının ihtiyaçları ve illerdeki Kurs Yönetimlerimizden alınan görüşler doğrultusunda mevcut Protokol yenilenerek, 8 Mayıs 2014 tarihinde Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın teşrifleriyle gerçekleştirilen ''Protokol ve Ödül Töreni'' ile kamuoyuna açıklanmıştır.

Yeni protokolle kurs açılacak okullarımızın kapsamı genişleyerek, Türkiye genelindeki bütün meslek liselerinde, mesleki eğitim kursları açılabilecektir. Buna ek olarak, artık tüm şahıs firmaları ve 1 çalışanı olan şirketler ve UMEME Beceri'10 projesinden eleman temin edilebilecektir. Alınan yeni protokol ile mesleki eğitimin önündeki tüm engeller kaldırılmış oldu.

İmzalanan yeni protokol ve protokoldeki usul ve esasları detaylı olarak açıklayan genelgeye ve basın duyuru metnine aşağıdaki ekli dosyadan ulaşılabilir.

Üyelerimize duyurulur.