0 (258) 264 19 90
ÜSİMP PATENT FUARI 2015

Teknoloji Transfer Ofisleri’nin teknoloji portföylerini, sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtım süreçlerinde destek olmak ve üniversite ile yatırımcıların tek bir noktada buluşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan ÜSİMP Patent Fuarı, 11-12 Kasım 2015 tarihinde Harbiye Askeri Müzesi'nde yapılacaktır. 

Pamukkale Teknoloji Transfer Ofisi ile beraber 11 Teknoloji Transfer Ofisi'nin düzenlediği etkinlik kapsamında 10 kategoriden 100 başvurusu tamamlanmış, 45 tescillenmiş buluş yatırımcılarla buluşacak.

Üniversitelerde üretilen teknolojilere dayanarak, patent başvurusu yapılmış veya tescil alınmış patentlerin sergileneceği ÜSİMP Patent Fuarı'nda buluşlar, potansiyel yerli/yabancı girişimcilere ve sanayicilere tanıtılacak. Araştırmacıları patent başvurusuna teşvik ederken, sanayicilere de yeni yatırım olanakları sunacak.

Sanayici ve yatırımcılar ile buluş sahiplerini bir araya getirecek ikili görüşmeler kapsamında buluş sahiplerinin çalışmalarını anlatabilecek, aynı zamanda sanayicilerin de taleplerine çözüm sunabilecek.

 

Ayrıntlı bilgi için lütfen http://usimppatentfuari.org.tr/index.aspx sitesini ziyaret ediniz.